| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | FG19 Aarhus |
| Yta: | Laminat |
| Tjocklek: | 8 mm |
| Bredd: | 243 mm |
| Längd: | 2.200 mm |
| Slitage klass: | 33 |
| Slitage garanti: | 30 år i privatbostad, 10 år i företag |
| Fas: | Ja, 4 sidor |
| Klicksystem: | Ja |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 2,68 m2 |
| Andet: | Laminatgolv från en av världens ledande tillverkare |
| Varunummer: | 05 539605 (337) |
| Viktigt | Om du beställer ett prov måste du vara medveten om att du bara får ett litet prov på golvet, vilket gör att du kan se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du kan beställa max 3 prover av samma vara. Om du beställer fler får du (och betalar för) endast 3 prover. |
Beskrivning
4 sidor fas, planksformat och ett mycket naturtroget ljust ekträlook gör att detta laminatgolv till förväxling liknar ett äkta ekplankgolv.
Garantin är 30 år i privata hem och vid läggning i kommersiella lokaler är den 10 år.
Laminatgolvet FG19 Aarhus har en vattenavvisande bärplatta, vilket innebär att det är mer motståndskraftigt mot fukt, vilket bland annat är en stor fördel i köket och tvättstugan.
Kom alltid ihåg att läsa instruktionerna noggrant innan montage så att du är säker på att du följer alla krav.

