| Utseende: | FG19 Mia |
| Yta: | Laminat |
| Tjocklek: | 8 mm |
| Bredd: | 243 mm |
| Längd: | 2.200 mm |
| Slitage klass: | 32 |
| Slitage garanti: | 30 år i privatbostad, 5 år i næringslivet |
| Fas: | 4 sidor |
| Klicksystem: | Ja |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 2,68 m2 |
| Andet: | Laminatgolv av hög kvalitet |
| Varunummer: | 05 537084 (133) |
| Viktigt | Om du beställer ett prov måste du vara medveten om att du bara får ett litet prov på golvet, vilket gör att du kan se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du kan beställa max 3 prover av samma vara. Om du beställer fler får du (och betalar för) endast 3 prover. |
Beskrivning
Med sin vackra färg och de fina avtryck som kännetecknar ek, får du verkligen känslan av ett riktigt trägolv med detta sköna laminatgolv.
Laminatgolvets planker är både extra breda och extra långa, vilket ger ett imponerande plankutseende, som ytterligare underbyggs av fas på alla fyra sidor.
Golvet FG19 Mia är lämpligt för vattenburen golvvärme, och monteringen utförs enkelt tack vare det starka klicksystemet.

