| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Saturn |
| Yta: | Laminat |
| Tjocklek: | 8 mm |
| Bredd: | 241 mm |
| Längd: | 2.038 mm |
| Slitage klass: | 32 |
| Slitage garanti: | Livstid i privat bostad |
| Fas: | 4 sidor |
| Klicksystem: | 5G |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 2,95 m2 |
| Varunummer: | 78 B6705 (524) |
| Viktigt | Om du beställer ett prov måste du vara medveten om att du bara får ett litet prov på golvet, vilket gör att du kan se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du kan beställa max 3 prover av samma vara. Om du beställer fler får du (och betalar för) endast 3 prover. |
Beskrivning
Med ett vackert färgspektrum, som är en mycket naturtrogen återgivning av ekens vackra ådringar, är detta laminatgolv en mycket verklighetstrogen återgivning av just träslaget ek.
Laminatgolvet Saturn är i plankformat med fas på alla 4 sidor, vilket framhäver de enskilda brädorna när ditt golv är lagt.
Golvet har klicksystem, som säkerställer att golvet är lätt att montera även om du inte har stor erfarenhet av att lägga golv.

