| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | FG19 Stine |
| Yta: | Laminat |
| Tjocklek: | 8 mm |
| Bredd: | 243 mm |
| Längd: | 2.200 mm |
| Slitage klass: | 32 |
| Slitage garanti: | 30 år i privatbostad, 5 år i företag |
| Fas: | 4 sidor |
| Klicksystem: | 5G |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 2,68 m2 |
| Andet: | Laminatgolv XXL |
| Varunummer: | 05 537079 (58) |
| Viktigt | Om du beställer ett prov måste du vara medveten om att du bara får ett litet prov på golvet, vilket gör att du kan se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du kan beställa max 3 prover av samma vara. Om du beställer fler får du (och betalar för) endast 3 prover. |
Beskrivning
Vackert laminatgolv med ett ytterst autentiskt utseende, som tillför ditt rum en skön glöd.
Laminatgolvet FG19 Stine har ett rustikt uttryck med tydliga avtryck/knotor från ekträdet. Golvet är i plankformat med extra breda och långa plankor.
Golvet yta är slitstärk och du får hela 30 års slitgaranti på golvet. Det moderna 5G klicksystemet gör att golvet är enkelt att montera.

