| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | FG19 Yrsa |
| Yta: | Laminat |
| Tjocklek: | 8 mm |
| Bredd: | 243 mm |
| Längd: | 2.200 mm |
| Slitage klass: | 32 |
| Slitage garanti: | 30 år i privatbostad, 5 år i företag |
| Fas: | 4 sidor |
| Klicksystem: | Ja |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 2,68 m2 |
| Andet: | Laminatgolv XXL |
| Varunummer: | 05 537085 (69) |
| Viktigt | Om du beställer ett prov måste du vara medveten om att du bara får ett litet prov på golvet, vilket gör att du kan se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du kan beställa max 3 prover av samma vara. Om du beställer fler får du (och betalar för) endast 3 prover. |
Beskrivning
Vackert laminatgolv som tillför varma färgnyanser till ditt rum. Golvet har ekens karaktäristiska avtryck, vilket fulländar golvets mycket naturtroget ekutseende.
Golvet har fas (snedkant) på alla 4 sidor av plankorna, vilket förstärker plankeffekten när golvet är lagt.
Laminatgolvet FG19 Yrsa är lämpligt för vattenburen golvvärme och är utrustat med ett modernt klicksystem som gör att golvet är lätt att lägga.

