| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | FG19 Silkeborg |
| Yta: | Laminat |
| Tjocklek: | 8 mm |
| Bredd: | 243 mm |
| Längd: | 2.200 mm |
| Slitage klass: | 33 |
| Slitage garanti: | 30 år i privatbostad, 10 år i företag |
| Fas: | Ja, 4 sidor |
| Klicksystem: | Ja |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 2,68 m2 |
| Andet: | Laminatgolv från en av världens ledande tillverkare |
| Varunummer: | 05 539607 (559) |
| Viktigt | Om du beställer ett prov måste du vara medveten om att du bara får ett litet prov på golvet, vilket gör att du kan se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du kan beställa max 3 prover av samma vara. Om du beställer fler får du (och betalar för) endast 3 prover. |
Beskrivning
Vackert laminatgolv, som är tillverkat i en aqua serie, där golven är mer motståndskraftiga mot fukt. Golvet är därför ett utmärkt val i t.ex. köket och tvättstugan, där det finns stor risk för att golvet blir vått.
Det är ytterst viktigt att du alltid läser lägganvisningen noggrant innan golvet läggs, så att du är säker på att alla krav blir uppfyllda.
Det fina laminatgolvet FG19 Silkeborg är i plankformat och har en naturligt strukturerad yta som bidrar till att framhäva golvets naturliga ekträlook.

