| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | FG19 Ikast |
| Yta: | Laminat |
| Tjocklek: | 8 mm |
| Bredd: | 243 mm |
| Längd: | 2.200 mm |
| Slitage klass: | 33 |
| Slitage garanti: | 30 år i privatbostad, 10 år i företag |
| Fas: | Ja, 4 sidor |
| Klicksystem: | Ja |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 2,68 m2 |
| Andet: | Laminatgolv från en av världens ledande tillverkare |
| Varunummer: | 05 539608 (557) |
| Viktigt | Om du beställer ett prov måste du vara medveten om att du bara får ett litet prov på golvet, vilket gör att du kan se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du kan beställa max 3 prover av samma vara. Om du beställer fler får du (och betalar för) endast 3 prover. |
Beskrivning
Flotta långa och breda plankor samt en autentisk matt yta gör detta vackra laminatgolv till en trogen kopia av ett plankgolv i arten ek. Laminatgolvet har ett vackert och levande färgspel med tydliga färgskillnader.
Laminatgolvet har fas på alla 4 sidor, vilket på flottaste vis framhäver de enskilda plankorna, när ditt nya golv är lagt.
Detta laminatgolv är ett Aqua-golv, vilket betyder att det är motståndskraftigt mot vatten och fukt. Det betyder inte att golvet är lämpligt för läggning på ett badrum, men å sin sida gör det att golvet är ett utmärkt val i ett kök eller tvättstuga.

