| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | FG19 Köpenhamn |
| Yta: | Laminat |
| Tjocklek: | 8 mm |
| Bredd: | 243 mm |
| Längd: | 2.200 mm |
| Slitage klass: | 33 |
| Slitage garanti: | 30 år i privatbostad, 10 år i företag |
| Fas: | Ja, 4 sidor |
| Klicksystem: | Ja |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 2,68 m2 |
| Andet: | Laminatgolv från en av världens ledande tillverkare |
| Varunummer: | 05 539601 (554) |
| Viktigt | Om du beställer ett prov måste du vara medveten om att du bara får ett litet prov på golvet, vilket gör att du kan se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du kan beställa max 3 prover av samma vara. Om du beställer fler får du (och betalar för) endast 3 prover. |
Beskrivning
Vackert ljust laminatgolv i plankformat med ett utseende och en struktur som är en verklighetstrogen återgivning av träslaget ek.
Golvet har 4-sidig fas, som på bästa sätt framhäver de enskilda brädorna när ditt golv är lagt.
Laminatgolvet FG19 Köpenhamn har en vattenavvisande bärplatta och en uppbyggnad som gör att golvet är mer motståndskraftigt mot vatten och fukt, vilket gör golvet till ett självklart val i exempelvis köket eller tvättstugan.
Golvet har 5G klicksystem och är därför enkelt att montera.

