| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | FG19 Frederikshavn |
| Yta: | Laminat |
| Tjocklek: | 8 mm |
| Bredd: | 243 mm |
| Längd: | 2.200 mm |
| Slitage klass: | 33 |
| Slitage garanti: | 30 år |
| Fas: | Ja, 4 sidor |
| Klicksystem: | Ja |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 2,68 m2 |
| Varunummer: | 05 543137 (266) |
| Viktigt | Beställer du ett varuprov ska du vara medveten om att du endast får ett litet utsnitt av golvet, vilket ger dig möjlighet att se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du får inte ett helt golvbräda. Du kan max beställa 3 prover av samma vara. Beställer du fler får du endast skickat (och betala för) 3 prover. |
Beskrivning
Det vackra moderna laminatgolvet FG19 Frederikshavn är det ideala valet för dig som önskar en tidlös, vacker och praktisk golvlösning, utan att kompromissa med kvalitet och estetik.
Laminatgolvet har ett vackert och ytterst naturtroget trämönster, inspirerat av vittonat ek. Laminatgolvet är i plankformat med fas på alla 4 sidor, vilket framhäver de vackra långa plankorna när ditt golv är monterat. Monteringen är tack vare det smarta klicksystemet enkel att lägga även om du inte har stor erfarenhet av golvläggning.
Laminatgolvet är i slittålighet klass 33 och är därmed lämpligt för både privata bostäder och en rad olika kommersiella ändamål.
Med sin ljusa design passar laminatgolvet FG19 Frederikshavn perfekt in i en skandinavisk inredning.

