| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | FG19 Aars |
| Yta: | Laminat |
| Tjocklek: | 8 mm |
| Bredd: | 243 mm |
| Längd: | 2.200 mm |
| Slitage klass: | 33 |
| Slitage garanti: | 30 år |
| Fas: | Ja, 4 sidor |
| Klicksystem: | Ja |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 2,68 m2 |
| Varunummer: | 05 543143 (392) |
| Viktigt | Bestiller du en vareprøve skal du være opmærksom på, at du kun modtager et lille udsnit af gulvet, der giver dig mulighed for at se gulvets udseende og bedømme kvaliteten. Du modtager ikke et helt gulvbræt. Du kan max bestille 3 prøver af samme vare. Bestiller du flere vil du kun få tilsendt (og betale for) 3 prøver. |
Beskrivning
Det vackra laminatgolvet FG19 Aars har ett autentiskt rustikt naturtro eklook, som ger golvet ett levande och karakteristiskt utseende. Laminatgolvet är med sin slitstarka underhållsvänliga yta ett praktiskt golvalternativ för den hektiska vardagen.
Med 4-sidig fas och ett klassiskt plankformat får du ett läckert golv som förvillar liknar äkta trä.
Golvet är utrustat med den vattenavvisande bärplattan, som gör golvet extra motståndskraftigt mot fukt, vilket gör det lämpligt för rum som kök och tvättstuga. Det funktionella golvet har en hög slitstyrka som klarar av daglig användning både i privat och kommersiellt bruk.
Med en garanti på 30 år i privata hem och 10 år i kommersiellt bruk får du ett laminat plankgolv som kombinerar en vacker design med lång hållbarhet.

