| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | FG19 Lemvig |
| Yta: | Laminat |
| Tjocklek: | 8 mm |
| Bredd: | 243 mm |
| Längd: | 2.200 mm |
| Slitage klass: | 33 |
| Slitage garanti: | 30 år |
| Fas: | Ja, 4 sidor |
| Klicksystem: | Ja |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 2,68 m2 |
| Varunummer: | 05 543153 (713) |
| Viktigt | Beställer du ett prov måste du vara medveten om att du bara får ett litet urval av golvet, vilket ger dig möjlighet att se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du får inte ett helt golvbräde. Du kan max beställa 3 prover av samma vara. Beställer du fler kommer du bara att få skickat (och betala för) 3 prover. |
Beskrivning
Flott laminatgolv i plankformat. Den 4-sidiga fasen framhäver det autentiska plankformatet och ger ett exklusivt uttryck, medan den ridståliga och slitstarka ytan säkerställer att golvet behåller sitt vackra utseende i många år.
FG19 Lemvig är ett stiligt och slitstarkt golvalternativ med en vacker mörk eklook som tillför rummet djup och elegans.
Med sin höga motståndskraft mot fukt är laminatgolvet idealiskt för rum med hög risk för att golvet blir blött, som exempelvis kök och tvättstuga. Samtidigt gör det smarta klicksystemet installationen snabb och problemfri.
Golvet är kompatibelt med golvvärme, vilket ger en behaglig och komfortabel yta. Med en garanti på 30 år i privata hem och 10 år i kommersiella lokaler är laminatgolvet en investering i både kvalitet och estetik.

