Varen kan ses i butiken i: |
Ikast |
| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Träslag: | Ek |
| Ytbehandling: | Borstad - Mattlack |
| Tjocklek: | 8,5 mm |
| Bredd: | 70 mm |
| Längd: | 500 mm |
| Slitskikt: | Ca. 3,2 mm |
| Konstruktion garanti: | 25 år |
| Fas: | Nej |
| Klicksystem: | Nej |
| Golvvärme: | Formstabilt och lämpligt till vattenburen golvvärme |
| Sortering: | Bronzit |
| Innehåll per paket: | 2,8 m2 |
| Andet: | Ska fullimmas till undergolvet |
| Varunummer: | 141 17023 (256) |
| Viktigt | Om du beställer ett prov måste du vara medveten om att du bara får ett litet prov på golvet, vilket gör att du kan se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du kan beställa max 3 prover av samma vara. Om du beställer fler får du (och betalar för) endast 3 prover. |
Beskrivning
Detta vackra fiskbensparkett är tonat i en snygg mörkbrun färg, som gör detta golv till något alldeles särskilt. Golvets moderna uttryck underbyggs av en borstad och lackad yta.
Fiskbensgolvet kan läggas i olika mönster och ska fulllimmas till undergolvet, då golvet inte har klicksystem.
Fiskbensparketten är i sorteringen Bronzit och kommer med 25 års garanti.

