| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Träslag: | Ek |
| Ytbehandling: | Borstat, klar naturaDur lack |
| Tjocklek: | 10 mm |
| Bredd: | 70 mm |
| Längd: | 490 mm |
| Slitskikt: | ca 3,5 mm |
| Konstruktion garanti: | 30 år |
| Fas: | Nej |
| Klicksystem: | Fer och not |
| Golvvärme: | Ja |
| Sortering: | Trend |
| Innehåll per paket: | 2,47 m2 |
| Andet: | Golvet ska fullklistras |
| Varunummer: | 05 536372 (138) |
| Viktigt | Beställer du ett varuprov ska du vara medveten om att du endast får ett litet utsnitt av golvet, som ger dig möjlighet att se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du får inte en hel golvbräda. Du kan max beställa 3 prover av samma vara. Beställer du fler kommer du endast att få skickat (och betala för) 3 prover. |
| DB siffra | 1912368 |
Beskrivning
Lackens praktiska egenskaper såsom lätt rengöring och skötsel kombineras i detta vackra fiskbensgolv med oljans fina uttryck och glöd. Golvet är nämligen ytbehandlat med naturaDur, som är en helt särskild lack som ger ditt golv ett oljat utseende.
HARO-golvet "Borstad Ek Trend" har en borstad yta som passar särskilt bra till den tidlösa och klassiska Trend-sorteringen, som ger det vackra golvet ett mycket naturligt uttryck. Små kvistar kan förekomma.
Denne stavparkett har inte inbyggt klicksystem och ska därför fullklistras till undergolvet.
Till detta trägolv passar:
För rengöring rekommenderar FlotteGulve.dk
För regelbunden rengöring: Clean & Green Natural
För grundrengöring: Clean & Green Active
För uppfräschning av golvet: Clean & Green Aqua Shield

