| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Träslag: | Ek |
| Ytbehandling: | Borstat, klar naturaDur mattlack |
| Tjocklek: | 10 mm |
| Bredd: | 120 mm |
| Längd: | 1.000 mm |
| Slitskikt: | Ca. 3,5 mm |
| Konstruktion garanti: | 30 år |
| Fas: | Nej |
| Klicksystem: | Nej |
| Golvvärme: | Ja |
| Sortering: | Sauvage |
| Innehåll per paket: | 3,12 m2 |
| Andet: | Ska fullklistras på undergolvet |
| Varunummer: | 05 536376 |
| Viktigt | Beställer du ett varuprov ska du vara medveten om att du endast får ett litet utsnitt av golvet, som ger dig möjlighet att se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du får inte en hel golvbräda. Du kan max beställa 3 prover av samma vara. Beställer du fler kommer du endast att få skickat (och betala för) 3 prover. |
| DB siffra | 1968481 |
Beskrivning
Med den borstad ytan och sauvage sorteringen har detta fina stavparkett ett rustikt utseende, som tillsammans med golvets extra bredd och långa golvbrädor ger ditt golv en spännande kontrast, om du väljer att lägga golvet i ett klassiskt fiskbensmönster.
Golvet "Borstad Ek Sauvage med klar mattlack" är dock otroligt vackert oavsett vilket mönster du väljer att lägga det i.
Dessa HARO stavparkett är yta behandlad med en särskild mattlack som får golvet att se ut som ett oljat golv.
Detta golv ska full-limes till undergolvet.
Till detta trägolv passar:
Sockelparkett - Oljat borstad ek
För rengöring rekommenderar FlotteGulve.dk
För regelbunden rengöring: Clean & Green Natural
För grundrengöring: Clean & Green Active
För uppfräschning av golvet: Clean & Green Aqua Shield

