Varen kan ses i butiken i: |
Ikast |
| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Träslag: | Ek |
| Ytbehandling: | Vit mattlack |
| Tjocklek: | 8,5 mm |
| Bredd: | 70 mm |
| Längd: | 500 mm |
| Slitskikt: | Ca. 3,2 mm |
| Konstruktion garanti: | 25 år |
| Fas: | Nej |
| Klicksystem: | Nej |
| Golvvärme: | Formstabilt och lämpligt för vattenburen golvvärme |
| Sortering: | Saphir |
| Innehåll per paket: | 2,8 m2 |
| Andet: | Ska fullklistras till undergolvet |
| Varunummer: | 141 14066 |
| Viktigt | Om du beställer ett prov måste du vara medveten om att du bara får ett litet prov på golvet, vilket gör att du kan se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du kan beställa max 3 prover av samma vara. Om du beställer fler får du (och betalar för) endast 3 prover. |
Beskrivning
Skånt fiskbensgolv i den vackra Saphir sorteringen. Golvet är i ek med en vitlackad yta, som ger golvet ett fint ljust utseende.
Fiskbensparketten är ett vackert blickfång i din inredning oavsett om det läggs i det klassiska fiskbensmönstret eller i ett annat fint mönster.
Är du inte själv en erfaren hantverkare, så rekommenderar vi hos FlotteGulve.dk, att du får en golvläggare att lägga ditt golv, då detta golv inte har klicksystem, utan istället ska fulllimmas till undergolvet.

