Varen kan ses i butiken i: |
Ikast |
| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Träslag: | Eg |
| Ytbehandling: | Børstet - Hvid matlak |
| Tjocklek: | 8,5 mm |
| Bredd: | 70 mm |
| Längd: | 500 mm |
| Slitskikt: | Ca. 3,2 mm |
| Konstruktion garanti: | 25 år |
| Fas: | nej |
| Klicksystem: | Nej |
| Golvvärme: | Formstabilt och lämpligt till vattenburen golvvärme |
| Sortering: | Saphir |
| Innehåll per paket: | 2,8 m2 |
| Andet: | Ska fullimmas till undergolvet |
| Varunummer: | 141 17024 |
| Viktigt | Om du beställer ett prov måste du vara medveten om att du bara får ett litet prov på golvet, vilket gör att du kan se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du kan beställa max 3 prover av samma vara. Om du beställer fler får du (och betalar för) endast 3 prover. |
Beskrivning
Önskar du ett golv som ger din bostad ett exklusivt uttryck, så är ett fiskbensparkett i träslaget ek ett utmärkt val, inte minst om du väljer att lägga golvet i det vackra klassiska fiskbensmönstret.
Detta vackra ekstavparkett är i den sköna Saphir-sorteringen och har en fin borstad yta.
Golvet är ytbehandlat med vit mattlack och ska fullklistras till undergolvet.

