| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Champs Elysées Prime |
| Yta: | Laminat |
| Tjocklek: | 12.3 mm |
| Bredd: | 241 mm |
| Längd: | 2.410 mm |
| Slitage klass: | 34 |
| Slitage garanti: | Livstidsgaranti i en privat bostad |
| Fas: | Ja, 4 sidor |
| Klicksystem: | Ja |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 2,323 m2 |
| Andet: | Högtrycklaminat - Golvet har en pålimmad Berry Alloc Silent System underlag |
| Varunummer: | 78 62002559 (179) |
| Viktigt | Om du beställer ett prov måste du vara medveten om att du bara får ett litet prov på golvet, vilket gör att du kan se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du får inte en hel golvbräda. Du kan beställa max 3 prover av samma vara. Om du beställer fler får du (och betalar för) endast 3 prover. |
| DB siffra | 2361225 |
Beskrivning
Med ett namn som Champs Elysées Prime kan det inte överraska att detta golv är en imponerande syn. Berry Alloc Grand Avenue laminatgolvet har ett fint och mycket verklighetstroget ljust trälook och är i plankformat med extra bredd och långa plankor.
Det vackra utseendet är dock inte den enda fördelen med detta fina golv, som också får många poäng för sin höga slittålighet, den enkla montaget samt det integrerade ljuddämpande underlaget.
Detta golv har artikelnummer 62002559 hos Berry Alloc.

