| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Madison Avenue |
| Yta: | Laminat |
| Tjocklek: | 12.3 mm |
| Bredd: | 241 mm |
| Längd: | 2.410 mm |
| Slitage klass: | 34 |
| Slitage garanti: | Livstidsgaranti i en privat bostad |
| Fas: | 4 sidor |
| Klicksystem: | Ja |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 2,323 m2 |
| Andet: | Högtrycklaminat - Golvet har en limmad Berry Alloc Silent System underlag |
| Varunummer: | 78 62000568 (326) |
| Viktigt | Om du beställer ett prov måste du vara medveten om att du bara får ett litet prov på golvet, vilket gör att du kan se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du får inte en hel golvbräda. Du kan beställa max 3 prover av samma vara. Om du beställer fler får du (och betalar för) endast 3 prover. |
Beskrivning
Grå golv är ett praktiskt val både i den privata bostaden och för kommersiella ändamål och detta golvs mycket höga slitstyrka betyder att det kan användas på många olika ställen. I privata bostäder ges det till och med livstidsgaranti på golvet.
Grand Avenue Madison Avenue har ett vackert utseende inspirerat av ett gråtonat trägolv och golvets färgspektrum är en mycket naturtrogen återgivning av årsringar.
Berry Allocs moderna klicksystem och integrerade underlag gör golvet enkelt att lägga även för den oerfarna gör-det-själv-mannen eller kvinnan.
Berry Alloc läggningsanvisning
Detta golv har varunummer 62000568 hos Berry Alloc.

