| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Potsdamer |
| Yta: | Laminat |
| Tjocklek: | 12,3 mm |
| Bredd: | 241 mm |
| Längd: | 2.410 mm |
| Slitage klass: | 34 |
| Slitage garanti: | Livstidsgaranti i en privat bostad |
| Fas: | 4 sidor |
| Klicksystem: | Ja |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 2,32 m2 |
| Andet: | Högtrycklaminat - Golvet har en pålimmad Berry Alloc Silent System underlag |
| Varunummer: | 78 62001023 (342) |
| Viktigt | Om du beställer ett prov måste du vara medveten om att du bara får ett litet prov på golvet, vilket gör att du kan se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du får inte en hel golvbräda. Du kan beställa max 3 prover av samma vara. Om du beställer fler får du (och betalar för) endast 3 prover. |
Beskrivning
Ytan på detta spännande laminatgolv har trästruktur, vilket betyder att Potsdamer inte bara är en naturtrogen avbildning av utseendet på ett plankgolv i ek, golvet känns också som ett äkta trägolv.
Berry Alloc Grand Avenue golvets vackra planklook underbyggs ytterligare av en fas på alla 4 sidor.
Eftersom detta laminatgolv har en integrerad underlag, behöver du till detta golv inte ytterligare underlag, dock kan det vara nödvändigt att lägga en fuktspär.
Berry Alloc läggningsanvisning
Detta golv har varunummer 62001023 hos Berry Alloc.

