Varen kan ses i butiken i: |
Ikast |
| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Grand Majestic Katla Naturlig |
| Yta: | Laminat |
| Tjocklek: | 12.3 mm |
| Bredd: | 303 mm |
| Längd: | 2.410 mm |
| Slitage klass: | 34 |
| Slitage garanti: | Livstidsgaranti i en privat bostad |
| Fas: | 4 sidor |
| Klicksystem: | Ja |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 2,19 m2 |
| Andet: | Högtrycklaminat - Golvet har en pålimmad Berry Alloc Silent System underlag |
| Varunummer: | 78 62001990 (739) |
| Viktigt | Om du beställer ett prov måste du vara medveten om att du bara får ett litet prov på golvet, vilket gör att du kan se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du får inte en hel golvbräda. Du kan beställa max 3 prover av samma vara. Om du beställer fler får du (och betalar för) endast 3 prover. |
| DB siffra | 2137385 |
Beskrivning
Fördelarna är många med detta vackra Berry Alloc laminatgolv, som är i plankformat med extra långa och breda brädor, vilket ger golvet ett helt särskilt uttryck.
Förutom ett vackert utseende har golvet också en hög slittålighet, vilket innebär att du får livstidsgaranti på golvet om det läggs i en privat bostad.
Laminatgolvet är också enkelt att lägga tack vare ett modernt klicksystem och en påmonterad underlag.
Grand Majestic Katla Natural designet är inspirerat av ljust trä och har ett mycket naturligt utseende.
Berry Alloc läggningsanvisningar
Detta golv har varunummer 62001990 hos Berry Alloc.

