| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Abbey Road |
| Yta: | Laminat |
| Tjocklek: | 12.3 mm |
| Bredd: | 241 mm |
| Längd: | 2.410 mm |
| Slitage klass: | 34 |
| Slitage garanti: | Livstidsgaranti i en privat bostad |
| Fas: | 4 sidor |
| Klicksystem: | Ja |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 2,323 m2 |
| Andet: | Högtryckslaminat - Golvet har en pålimmad Berry Alloc Silent System underlag |
| Varunummer: | 78 62001960 (51) |
| Viktigt | Om du beställer ett prov måste du vara medveten om att du bara får ett litet prov på golvet, vilket gör att du kan se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du kan beställa max 3 prover av samma vara. Om du beställer fler får du (och betalar för) endast 3 prover. |
Beskrivning
Abbey Road är en av Englands mest kända gator och har lagt namn till detta vackra Berry Alloc Grand Avenue laminatgolv, som precis som Beatles låten har ett tidlöst uttryck, som aldrig går ur mode.
Laminatgolvets dynamiska och rustika trälook med en del sprickor och kvistar är en otroligt verklighetstrogen återgivning av trä. Samtidigt gör den strukturerade ytan att golvet också känns autentiskt.
Golvet långa fina brädor är utrustade med ett modernt klicksystem samt en pålimmad underlag.
Detta golv har varunummer 62001960 hos Berry Alloc.

