| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Grand Majestic Etna Grey |
| Yta: | Laminat |
| Tjocklek: | 12.3 mm |
| Bredd: | 303 mm |
| Längd: | 2.410 mm |
| Slitage klass: | 34 |
| Slitage garanti: | Livstidsgaranti i en privat bostad |
| Fas: | 4 sidor |
| Klicksystem: | Ja |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 2,19 m2 |
| Andet: | Högtrycklaminat - Golvet har en pålimmad Berry Alloc Silent System underlag |
| Varunummer: | 78 62002127 (477) |
| Viktigt | Om du beställer ett prov måste du vara medveten om att du bara får ett litet prov på golvet, vilket gör att du kan se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du får inte en hel golvbräda. Du kan beställa max 3 prover av samma vara. Om du beställer fler får du (och betalar för) endast 3 prover. |
| DB siffra | 62002127 |
Beskrivning
Det vackra och ytterst verklighetstrogna gråtonade trälooket ger detta läckra Berry Alloc ett mycket modernt uttryck, som gör att mattplattorna passar perfekt in i en nutida skandinavisk inredning.
Laminatgolvet är i plankformat med fina långa och breda plankor, som när golvet är lagt framhävs av att golvet har fas på alla 4 sidor.
Golvet är ett slitstarkt högtryckslaminat och kommer med livstidsgaranti, förutsatt att golvet läggs i en privat bostad.
Laminatgolvet Grand Majestic Etna Grey har ett praktiskt aluminiums klicksystem och ett pålimmat ljuddämpande underlag.
Detta golv har varunummer 62002127 hos Berry Alloc.

