| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | La Rambla Prime |
| Yta: | Laminat |
| Tjocklek: | 12.3 mm |
| Bredd: | 241 mm |
| Längd: | 2.410 mm |
| Slitage klass: | 34 |
| Slitage garanti: | Livstidsgaranti i en privat bostad |
| Fas: | Ja, 4 sidor |
| Klicksystem: | Ja, AluLoc Prime |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 2,323 m2 |
| Andet: | Högtrycklaminat - Golvet har en limmad Berry Alloc Silent System underlag |
| Varunummer: | 78 62002592 (325) |
| Viktigt | Om du beställer ett prov måste du vara medveten om att du bara får ett litet prov på golvet, vilket gör att du kan se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du får inte en hel golvbräda. Du kan beställa max 3 prover av samma vara. Om du beställer fler får du (och betalar för) endast 3 prover. |
| DB siffra | 2361233 |
Beskrivning
Detta vackra och inbjudande ljusa laminatgolv har en fin design som är en ytterst naturtrogen återgivning av tonat trä.
Laminatgolvet är i ett imponerande planksformat med fina långa plankor, som när golvet är lagt, framhävs av att golvet har fas på alla 4 sidor.
Berry Alloc Grand Avenue La Rambla Prime är en högtryckslaminat och är i slitklass 34, vilket betyder att golvet både kan användas till privata bostäder och kommersiellt bruk. Läggs golvet i en privat bostad är det livstidsgaranti på golvet.
Laminatgolvet har det moderna och mycket stabila AluLock Prime klicksystemet, som säkerställer att golvet är lätt att lägga och ligger stabilt.

