| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Via Monte Prime |
| Tjocklek: | 12,3 mm |
| Bredd: | 241 mm |
| Längd: | 2.410 mm |
| Slitage klass: | 34 |
| Slitage garanti: | Livstidsgaranti i en privat bostad |
| Fas: | Ja, 4 sidor |
| Klicksystem: | Ja |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 2,323 m2 |
| Andet: | Högtryckslaminat - Golvet har en pålimmad Berry Alloc Silent System underlag |
| Varunummer: | 78 62002601 (665) |
| Viktigt | Om du beställer ett prov måste du vara medveten om att du bara får ett litet prov på golvet, vilket gör att du kan se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du får inte en hel golvbräda. Du kan beställa max 3 prover av samma vara. Om du beställer fler får du (och betalar för) endast 3 prover. |
| DB siffra | 2361242 |
Beskrivning
Berry Alloc Grand Avenue laminatgolvet Via Monte har ett vackert ljust trälook som till förveklasling liknar äkta trä. Laminatgolvet har fina långa brädor med 4 sidor fas, som framhäver de enskilda brädorna när golvet läggs.
Utöver att vara vackert att titta på är laminatgolvet också ytterst slitstärkt, rengöringsvänligt och lätt att lägga.
Laminatgolvet har ett modernt klicksystem samt en integrerad ljuddämpande underlag.
Detta golv har varunummer 62002601 hos Berry Alloc.

