| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Broadway Prime |
| Yta: | Laminat |
| Tjocklek: | 12.3 mm |
| Bredd: | 241 mm |
| Längd: | 2.410 mm |
| Slitage klass: | 34 |
| Slitage garanti: | Livstidsgaranti i en privat bostad |
| Fas: | 4 sider |
| Klicksystem: | Ja, AluLoc Prime |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 2,323 m2 |
| Andet: | Högtrycklaminat - Golvet har en pålimmad Berry Alloc Silent System underlag. |
| Varunummer: | 78 62002588 (17) |
| Viktigt | Om du beställer ett prov måste du vara medveten om att du bara får ett litet prov på golvet, vilket gör att du kan se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du får inte en hel golvbräda. Du kan beställa max 3 prover av samma vara. Om du beställer fler får du (och betalar för) endast 3 prover. |
| DB siffra | 2361229 |
Beskrivning
Det vackra moderna laminatgolvet Broadway Prime har en fin mörkbrun färg och ett vackert färgspel, som är en ytterst naturtrogen återgivning av ådringarna i äkta trä. Detta ger tillsammans med den strukturerade ytan golvet ett mycket naturligt utseende.
Högtryckslaminatet Broadway Prime är en del av Berry Allocs Grand Avenue serie, som kännetecknas av fina breda och långa brädor, hög slitstyrka samt enkel montering tack vare ett praktiskt klicksystem och det integrerade ljuddämpande underlaget.
Laminatgolvet är lämpligt för både privata bostäder och många olika verksamhetsändamål.

