| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Ginza Prime |
| Yta: | Laminat |
| Tjocklek: | 12.3 mm |
| Bredd: | 241 mm |
| Längd: | 2.410 mm |
| Slitage klass: | 34 |
| Slitage garanti: | Livstidsgaranti i en privat bostad |
| Fas: | Ja, 4 sidor |
| Klicksystem: | Ja |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 2,323 m2 |
| Andet: | Högtrycklaminat |
| Varunummer: | 78 62002600 (666) |
| Viktigt | Om du beställer ett prov måste du vara medveten om att du bara får ett litet prov på golvet, vilket gör att du kan se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du får inte en hel golvbräda. Du kan beställa max 3 prover av samma vara. Om du beställer fler får du (och betalar för) endast 3 prover. |
Beskrivning
Berry Alloc Grand Avenue laminatgolvet Ginza Prime är med sitt vackra mörka trälook och sitt fina plankformat med 4 sidor fas ett markant val i såväl den privata bostaden som till olika företagsändamål.
Laminatplankgolvet är det som kallas ett högtryckslaminat, vilket betyder att golvet är ytterst slitstarkt. Golvet är i slitklass 34.
Laminatgolvet är utrustat med ett praktiskt aluminiums klicksystem och har ett pålimmat underlag.

