| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | La Fayette Prime |
| Yta: | Laminat |
| Tjocklek: | 12.3 mm |
| Bredd: | 241 mm |
| Längd: | 2.410 mm |
| Slitage klass: | 34 |
| Slitage garanti: | Livstidsgaranti i en privat bostad |
| Fas: | Ja, 4 sider |
| Klicksystem: | Ja |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 2,323 m2 |
| Andet: | Högtrycklaminat - Golvet har en limmad Berry Alloc Silent System underlag |
| Varunummer: | 78 62002593 (322) |
| Viktigt | Om du beställer ett prov måste du vara medveten om att du bara får ett litet prov på golvet, vilket gör att du kan se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du får inte en hel golvbräda. Du kan beställa max 3 prover av samma vara. Om du beställer fler får du (och betalar för) endast 3 prover. |
Beskrivning
Läckert ljust Berry Alloc laminatgolv med ett ytterst naturtroget ljust trälook. Golvet är dock inte bara en mycket välliknande gengivning av ett trägolv. Det har också en särskilt strukturerad yta som känns som äkta trä.
Golvet är särdeles slitstarkt, vilket underbyggs av att du får livstidsgaranti på golvet, om det läggs i en privat bostad.
Laminatgolvet Grand Avenue La Fayette Prime har ett integrerat klicksystem samt ett pålimmat ljudabsorberande underlag.

