| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Rodeo Drive Original |
| Yta: | Laminat |
| Tjocklek: | 11 mm |
| Bredd: | 198 mm |
| Längd: | 1.207 mm |
| Slitage klass: | 34 |
| Slitage garanti: | Livstid |
| Fas: | Ja, 2 sidor |
| Klicksystem: | Ja, High tec loc |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 1,912 m2 |
| Andet: | Gulvet har en pålimmad Berry Alloc Silent System underlag |
| Varunummer: | 78 62002737 (515) |
| Viktigt | Om du beställer ett prov måste du vara medveten om att du bara får ett litet prov på golvet, vilket gör att du kan se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du får inte en hel golvbräda. Du kan beställa max 3 prover av samma vara. Om du beställer fler får du (och betalar för) endast 3 prover. |
| DB siffra | 2405069 |
Beskrivning
Med det sköna laminatgolvet Rodeo Drive Original från Berry Alloc Original behöver du varken gå på kompromiss med utseende, slitstyrka eller praktiska egenskaper.
Laminatgolvet liknar till förväxling ett äkta plankgolv och har ett vackert och särskilt naturtroget ljust trälook, som kommer passa in i långt de flesta inredningar, oavsett om det är i den privata bostaden eller för ett affärsändamål. Golvet är i plankformat med fas på de två långsidorna.
Laminatgolvet är i slitklass 34 och kommer med livstidsgaranti, om golvet läggs i en privat bostad.
Golvet är tack vare det moderna klicksystemet och det integrerade underlaget lätt att lägga.

