| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Marbella Oak |
| Yta: | Laminat |
| Tjocklek: | 11 mm |
| Bredd: | 198 mm |
| Längd: | 1.207 mm |
| Slitage klass: | 34 |
| Slitage garanti: | Livstidsgaranti i en privatbostad |
| Fas: | Ja, 2 sidor |
| Klicksystem: | Ja, HighTec Loc |
| Golvvärme: | Ja |
| Andet: | Otroligt slitstark högtryckslaminat - Golvet har en pålimmad Berry Alloc Silent System underlag. |
| Varunummer: | 78 62002849 (457) |
| Viktigt | Beställer du ett varuprov ska du vara medveten om att du endast får en liten del av golvet, som ger dig möjlighet att se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du får inte en hel golvbräda. Du kan max beställa 3 prover av samma vara. Beställer du fler kommer du endast att få skickat (och betala för) 3 prover. |
| DB siffra | 2427985 |
Beskrivning
Marbella Oak från BerryAlloc kombinerar ett naturtroget ekträlook med modern slitstyrka och estetik. Det varma, naturtroget uttrycket och laminatgolvets autentiska rustika trästruktur skapar en inbjudande atmosfär som passar perfekt till både minimalistiska och klassiska inredningar.
Golvet tillhör Berry Allocs Original-kollektion av high pressure floors, vilket betyder maximal hållbarhet och motståndskraft, ett idealt val för områden med hög belastning som entré, kök eller kontor. De tvåfasade kanterna tillför diskret definition till plankorna och understöder det naturliga plankuttrycket utan att bryta helhetsintrycket.
Med Marbella Oak får du inte bara ett vackert golv, utan också en lösning med lång livslängd och minimal underhåll. Golvet kan användas både i privata hem och för en lång rad olika kommersiella ändamål.
Berry Alloc läggningsanvisning

