| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Santorini Oak |
| Yta: | Laminat |
| Tjocklek: | 11 mm |
| Bredd: | 198 mm |
| Längd: | 1.207 mm |
| Slitage klass: | 34 |
| Slitage garanti: | Livstid i privat bostad |
| Fas: | Ja, 2 sidor |
| Klicksystem: | Ja, High tec loc |
| Golvvärme: | Ja |
| Andet: | Otroligt slitstarkt högtrycklaminat - Golvet har en limmad Berry Alloc Silent System underlag. |
| Varunummer: | 78 62002850 (428) |
| Viktigt | Beställer du ett varuprov ska du vara medveten om att du endast får en liten del av golvet, som ger dig möjlighet att se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du får inte ett helt golvbräde. Du kan max beställa 3 prover av samma vara. Beställer du fler får du endast skickat (och betala för) 3 prover. |
| DB siffra | 2427986 |
Beskrivning
Berry Alloc Original Santorini Oak är ett elegant modernt laminatgolv med ett naturligt ekträsmönster och varma nyanser som skapar en lugn och inbjudande atmosfär i hemmet. Laminatgolvets rustika träytan ger struktur och djup till golvet och framhäver årritningarna på ett autentiskt sätt som gör att golvet till förväxling liknar ett äkta trägolv.
De två fasade kanterna tillför lätt avgränsning mellan plankorna och skapar en vacker rytm i rummet utan att bryta det sammanlagda uttrycket, vilket skapar ett vackert och harmoniskt helhetsintryck.
Laminatgolvet är i slitageklass 34, vilket gör golvet lämpligt för områden med mycket trafik, som vardagsrum, kök eller entré samt för en långe rad olika yrkesmål. Laminatgolvet läggs enkelt tack vare det smarta High Tec Loc-systemet och det pålimmade underlaget. Med livstids garanti för privat bruk är golvet en investering i både kvalitet och hållbarhet.
Berry Alloc läggningsanvisningar

