| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Grand Avenue - Saga Oak |
| Yta: | Laminat |
| Tjocklek: | 12,3 mm |
| Bredd: | 241 mm |
| Längd: | 2.410 mm |
| Slitage klass: | 34 |
| Slitage garanti: | Livstidsgaranti i en privatbostad |
| Fas: | Ja, 4 sidor |
| Klicksystem: | Ja. Aluloc Prime |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 2,323 m2 |
| Andet: | Högtrycklaminat - Golvet har en pålimmad Berry Alloc Silent System underlag |
| Varunummer: | 78 62002817 (170) |
| Viktigt | Beställer du ett varuprov ska du vara medveten om att du endast får en liten del av golvet, som ger dig möjlighet att se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du får inte ett helt golvbräda. Du kan max beställa 3 prover av samma vara. Beställer du fler får du endast skickat (och betala för) 3 prover. |
| DB siffra | 2428016 |
Beskrivning
Berry Alloc Grand Avenue Saga Oak Prime är ett modernt laminatgolv som förenar styrka och estetik i särklass.
Det vackra ekträsmönstret i designen Saga Oak framstår med varma, naturliga nyanser och subtila årestrukturer som tillför karaktär och ett tidlöst utseende till varje inredning. Golvets ljusa ton gör att det passar perfekt in i skandinaviska inredningar.
Med sin konstruktion i högtryckslaminat och en slitstyrka i klass 34 är Saga Oak extremt motståndskraftigt mot daglig slitage även i områden med mycket trafik. Golvet är testat för användning i både privata hem, offentliga miljöer samt för många olika affärsändamål. Golvet har ett smart modernt klicksystem samt ett integrerat ljuddämpande underlag.
Grand Avenue Saga Oak Prime levereras med livstidsgaranti för privat bruk och 10 års garanti för företag, vilket gör laminatgolvet till en solid investering i både design och kvalitet.

