| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Tritty 200 Aqua - Ek Sicilia Natur |
| Yta: | Laminat |
| Tjocklek: | 8 mm |
| Bredd: | 193 mm |
| Längd: | 1.282 mm |
| Slitage klass: | 33 |
| Slitage garanti: | 25 år |
| Fas: | Ja, 4 sidor |
| Klicksystem: | Ja |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 1,98 m2 |
| Andet: | Laminatgolv från en av världens ledande tillverkare |
| Varunummer: | 05 537371 (219) |
| Viktigt | Om du beställer ett prov måste du vara medveten om att du bara får ett litet prov på golvet, vilket gör att du kan se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du kan beställa max 3 prover av samma vara. Om du beställer fler får du (och betalar för) endast 3 prover. |
| DB siffra | 1968659 |
Beskrivning
Vackert modernt laminatgolv som till förväxling liknar ett plankgolv i träslaget ek.
Laminatgolvet är motståndskraftigt mot vatten och är därför ett utmärkt val i köket, tvättstugan, entrén och liknande ställen.
Golv Ek Sicilia Natur är i slitklass 33 och kan användas såväl i den privata bostaden som till olika affärsändamål.
Laminatgolvet är i plankformat med 4 sidor fas och har ett praktiskt modernt klicksystem för enkel och smidig montering.

