| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Tritty 200 Aqua - Ek Eleganza Antikgrå |
| Yta: | Laminat |
| Tjocklek: | 8 mm |
| Bredd: | 193 mm |
| Längd: | 1.282 mm |
| Slitage klass: | 33 |
| Slitage garanti: | 25 år |
| Fas: | Ja, 4 sidor |
| Klicksystem: | Ja, 5G |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 1,98 m2 |
| Andet: | Laminatgolv från en av världens ledande tillverkare |
| Varunummer: | 05 541555 (230) |
| Viktigt | Om du beställer ett prov måste du vara medveten om att du bara får ett litet prov på golvet, vilket gör att du kan se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du kan beställa max 3 prover av samma vara. Om du beställer fler får du (och betalar för) endast 3 prover. |
| DB siffra | 2146558 |
Beskrivning
Detta eleganta moderna laminatgolv har en vacker gråtonad ekträlook, som är en otroligt verklighetstrogen återgivning av gråtonad ek.
Laminatgolvet är i plankformat med 4-sidig fas, som framhäver de enskilda plankorna när golvet är lagt.
Golvet Tritty 200 Aqua Ek Eleganza Antikgrå är en aqua laminat och är extra skyddat mot fukt, vilket gör golvet till ett bra val i t.ex. köket och tvättstugan.
Laminatgolvet har ett modernt 5G klicksystem för enkel och lätt montering.

