| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Tritty 200 Aqua - Ek Eleganza Natur |
| Yta: | Laminat |
| Tjocklek: | 8 mm |
| Bredd: | 193 mm |
| Längd: | 1.282 mm |
| Slitage klass: | 33 |
| Slitage garanti: | 25 år |
| Fas: | Ja, 4 sidor |
| Klicksystem: | Ja, 5G |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 1,98 m2 |
| Andet: | Laminatgolv från en av världens ledande tillverkare |
| Varunummer: | 05 541557 (824) |
| Viktigt | Om du beställer ett prov måste du vara medveten om att du bara får ett litet prov på golvet, vilket gör att du kan se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du kan beställa max 3 prover av samma vara. Om du beställer fler får du (och betalar för) endast 3 prover. |
| DB siffra | 2146546 |
Beskrivning
Detta eleganta laminatgolv har en läcker nordisk ekträlook och har därför inte överraskande fått namnet Ek Eleganza Natur.
Laminatgolvet är i plankformat med 4 sidor fas och har ett praktiskt modernt klicksystem för enkel och smidig montering.
Golvet Tritty 200 Aqua Ek Eleganza Natur är i slittålighet klass 33 och har en slittgaranti på 25 år.
Laminatgolvet är motståndskraftigt mot fukt och är därför ett utmärkt val i kök, tvättstuga, entrén och liknande ställen.

