| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Tritty 200 Aqua - Ek Contura Stengrå |
| Yta: | Laminat |
| Tjocklek: | 8 mm |
| Bredd: | 193 mm |
| Längd: | 1.282 mm |
| Slitage klass: | 33 |
| Slitage garanti: | 25 år |
| Fas: | Ja, 4 sidor |
| Klicksystem: | Ja, 5G |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 1,98 m2 |
| Andet: | Laminatgolv från en av världens ledande tillverkare |
| Varunummer: | 05 540239 (825) |
| Viktigt | Om du beställer ett prov måste du vara medveten om att du bara får ett litet prov på golvet, vilket gör att du kan se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du kan beställa max 3 prover av samma vara. Om du beställer fler får du (och betalar för) endast 3 prover. |
| DB siffra | 2100930 |
Beskrivning
Detta fina laminatgolv har en modern ljus eklook, vilket gör det perfekt för en modern skandinavisk inredning.
Golvet är utrustat med både ett smart TopConnect klicksystem samt har en slitgaranti på 25 år.
Tritty 200 Aqua Ek Contura Stengrå är ett aqua laminatgolv som har extra skydd mot fukt. Detta gör golvet särskilt lämpligt för rum som köket, tvättstugan och entrén.
Laminatgolvet är tillverkat med hållbara material, HARO laminatgolv har därför fått det tyska miljömärket "Der Blauer Engel"

