| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Tritty 200 Aqua - Akacie Vario |
| Yta: | Laminat |
| Tjocklek: | 8 mm |
| Bredd: | 193 mm |
| Längd: | 1.282 mm |
| Slitage klass: | 33 |
| Slitage garanti: | 25 år |
| Fas: | Ja, 4 sidor |
| Klicksystem: | Ja, 5G |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 1,98 m2 |
| Andet: | Laminatgolv från en av världens ledande tillverkare |
| Varunummer: | 05 544787 (834) |
| Viktigt | Om du beställer ett prov måste du vara medveten om att du bara får ett litet prov på golvet, vilket gör att du kan se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du kan beställa max 3 prover av samma vara. Om du beställer fler får du (och betalar för) endast 3 prover. |
| DB siffra | 2341924 |
Beskrivning
Detta laminatgolv har en läcker mörkt trälook, som är inspirerad av akacieträ.
Golvet är i plankformat och har några fina brädder, som syns tydligt då golvet har 4 sidor fas.
Detta HARO Tritty 200 Aqua laminatgolv är lämpligt för dem som vill försöka sig med att lägga golvet själva, då det är utrustat med ett praktiskt modernt klicksystem.
Det finns 25 års garanti på detta golv vid användning i privata hem. Golvet är en Aqua laminat och är särskilt vänlämpat för, t.ex. köket och tvättstugan.
Tritty 200 Aqua Akacie Vario är i slitageklass 33 och kan användas i både den privata bostaden samt för olika affärsändamål.

