| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Beige Valley Oak |
| Yta: | Vinyl |
| Tjocklek: | 6 mm |
| Bredd: | 126 mm |
| Längd: | 630 mm |
| Beskrivning: | AquaSafe vattentätt yta och integrerat underlag. |
| Slitage klass: | 33 |
| Slitage garanti: | Livstid |
| Fas: | Ja, 4 sider |
| Klicksystem: | Ja, Unizip |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 0,794 m2 |
| Varunummer: | 166 V4624-40362 (625) |
| Viktigt | Om du beställer ett prov måste du vara medveten om att du bara får ett litet prov på golvet, vilket gör att du kan se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du får inte en hel golvbräda. Du kan beställa max 3 prover av samma vara. Om du beställer fler får du (och betalar för) endast 3 prover. |
| DB siffra | 2361718 |
Beskrivning
Vackert ljust vinylgolv i fiskbensmönster med integrerat klicksystem och underlag som säkerställer en enkel och lätt installation.
Som namnet Beige Valley Oak antyder, så är vinylgolvet vackert och elegant ljust inspirerat av träslaget ek. Golvets fina ljusa beige tonade färg, de realistiska detaljerna samt den autentiska plankeffekten gör att golvet både ser ut och känns som äkta trä.
Vinylgolvet är ett praktiskt och snyggt val, eftersom golvet är robust mot både slitage och fläckar.
Eftersom vinylgolvet tack vare AquaSafe-tekniken är vattenavvisande, skulle det vara lämpligt att lägga golvet i t.ex. kök eller hallar. Golvet är dock också otroligt vackert i resten av huset och för många olika kommersiella ändamål.

