| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Classic Nature Oak |
| Yta: | Vinyl |
| Tjocklek: | 5 mm |
| Bredd: | 189 mm |
| Längd: | 1.251 mm |
| Beskrivning: | AquaSafe vattentätt yta och integrerat underlag. |
| Slitage klass: | 33 |
| Slitage garanti: | Livstid |
| Fas: | Ja, 4 sider |
| Klicksystem: | Ja, Uniclic |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 2,128 m2 |
| Varunummer: | 166 V4007-40023 (65) |
| Viktigt | Om du beställer ett prov måste du vara medveten om att du bara får ett litet prov på golvet, vilket gör att du kan se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du får inte en hel golvbräda. Du kan beställa max 3 prover av samma vara. Om du beställer fler får du (och betalar för) endast 3 prover. |
| DB siffra | 2306483 |
Beskrivning
Med sin naturliga träfärg med varma, ljusbruna toner samt det snygga plankutseendet med fas på alla 4 sidor passar det fina golvet in i både en modern och en mer klassisk inredning. Golvets vackra trälook är otroligt naturtroget.
Vinylgolvet Classic Nature Oak är slitstarkt samt motståndskraftigt mot fläckar och tack vare den speciella AquaSafe-tekniken är golvets yta vattenavvisande, vilket gör klickvinyl till ett idealt val i många rum. T.ex. är det ett utmärkt val i kök och tvättstuga.
Vinylgolvet är både mjukt och ljudlöst att gå på.
Golvet har klicksystem och integrerat underlag.

