| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Beige Premium Oak |
| Yta: | Vinyl |
| Tjocklek: | 5 mm |
| Bredd: | 189 mm |
| Längd: | 1.251 mm |
| Beskrivning: | AquaSafe vattentätt yta och integrerat underlag. |
| Slitage klass: | 33 |
| Slitage garanti: | Livstid |
| Fas: | Ja, 4 sider |
| Klicksystem: | Ja, Uniclic |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 2,128 m2 |
| Varunummer: | 166 V4007-40277 (71) |
| Viktigt | Om du beställer ett prov måste du vara medveten om att du bara får ett litet prov på golvet, vilket gör att du kan se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du får inte en hel golvbräda. Du kan beställa max 3 prover av samma vara. Om du beställer fler får du (och betalar för) endast 3 prover. |
| DB siffra | 2306488 |
Beskrivning
Elegant vinylgolv med ett ljust trälook i plankformat med 4 sidor fas. Vinylgolvets färgton är ljus beige med tydliga ådringsmönster och kvistar, som gör att golvet till förväxling liknar ett äkta plankgolv i trä.
Vinylgolvet är både slitstarkt, vattenavvisande och har en hög motståndskraft mot fläckar. Detta golv är därför ett självklart val för den upptagna familjen. Golvet kan dessutom användas för olika affärsändamål.
Vinylplankgolvet Beige Premium Oak är tack vare klicksystemet och det integrerade klicksystemet lätt att lägga.
Det lämnas livstidsgaranti på denna klickvinyl, förutsatt att den läggs i en privat bostad.

