| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Modern Danish Oak |
| Tjocklek: | 8 mm |
| Bredd: | 190 mm |
| Längd: | 1.380 mm |
| Slitage klass: | 33 |
| Slitage garanti: | Livstid |
| Fas: | Ja, 4 sidor |
| Klicksystem: | Ja, PerfectFold 3.0 |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 1,835 m2 |
| Andet: | Nordic swan Ecolabel och EU Ecolabel |
| Varunummer: | 166 L0231-03372 (461) |
| Viktigt | Om du beställer ett prov måste du vara medveten om att du bara får ett litet prov på golvet, vilket gör att du kan se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du kan beställa max 3 prover av samma vara. Om du beställer fler får du (och betalar för) endast 3 prover. |
| DB siffra | 1827937 |
Beskrivning
Detta eleganta ljusa laminatgolv har ett mycket naturligt, enhetligt och rent utseende. Modern Danish Oak passar därmed perfekt in i en skandinavisk inredningsstil. Varje bräda har ett lugnt färgspektrum med delikata ådringar, som underbygger golvets naturtroget utseende.
Förutom det vackra utseendet har golvet en rad praktiska egenskaper. Till exempel gör TitanX-teknologin att golvet är slitstarkt och lätt att rengöra, medan AquaSafe-teknologin betyder att golvet har en vattentät yta.
Laminatgolvet är i slitageklass 33 och är svanenmärkt.

