| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Natural Berdal Ek |
| Tjocklek: | 7.5 mm |
| Bredd: | 193 mm |
| Längd: | 1.292 mm |
| Slitage klass: | 33 |
| Slitage garanti: | 25 år |
| Fas: | Ja, 4 sidor |
| Klicksystem: | Aqua Klicka det |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 1,99 m2 |
| Andet: | 100 % PVC-fri - PEFC-certifierad - Blå Ängel-certifierad |
| Varunummer: | 97 09595 (82) |
| Viktigt | Beställer du ett varuprov ska du vara medveten om att du endast får ett litet utsnitt av golvet, som ger dig möjlighet att se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du får inte ett helt golvbräda. Du kan max beställa 3 prover av samma vara. Beställer du fler kommer du endast att få skickat (och betala för) 3 prover. |
| DB siffra | 1801265 |
Beskrivning
Uppgradera ditt hem med det innovativa AquaD+ hybridgolvet i naturtro eklook. Hybridgolvet Natural Berdal Oak kombinerar elegant design med funktionalitet och hållbarhet. Hybridgolvet är därför perfekt för både moderna hem och krävande arbetsmiljöer.
Med en vattenresistens mot stänk, droppar och lätt spill i upp till 72 timmar är AquaD+ idealiskt för kök, hall, tvättstuga och andra liknande rum. Den avancerade Aqua+ kärnplattan och det smarta Aqua CLIC it! klicksystemet säkerställer maximal skydd mot fukt och gör installationen enkel och snabb.
Det integrerade stegljuds dämpande lagret av återvunna cellulosa fibrer reducerar ljud och förbättrar akustiken avsevärt. Detta är särskilt en fördel i både hem med barn och/eller husdjur samt för kommersiellt bruk. Tack vare underlaget och den elastiska ytan har golvet en utmärkt gångkomfort. Golvet är i slittålighet klass 33, vilket gör det lämpligt för områden med hög trafik som butiker, kontor och offentliga byggnader.
Designat i plankformat med 4-sidig fas och ett realistiskt ekmönster ger golvet ett naturligt och tidlöst utseende som passar in i de flesta inredningsstilar.
AquaD+ är dessutom fritt från PVC och skadliga mjukgörare och PEFC-certifierat, vilket gör golvet till ett miljömedvetet val.

