| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Novego Plus Vinylplank - Birmingham |
| Yta: | Vinyl |
| Tjocklek: | 8 mm |
| Bredd: | 228 mm |
| Längd: | 1.800 mm |
| Beskrivning: | Vinylgolv med klicksystem och integrerat korkunderlag |
| Slitage klass: | 33 |
| Slitage garanti: | 30 år i privat bostad |
| Fas: | Ja, microfas på alle 4 sidor |
| Klicksystem: | Ja, 5G |
| Golvvärme: | Lämpligt |
| Innehåll per paket: | 1,64 m2 |
| Andet: | Ljuddämpande och stödabsorberande |
| Varunummer: | 18 155073 (180) |
| Viktigt | Om du beställer ett prov måste du vara medveten om att du bara får ett litet prov på golvet, vilket gör att du kan se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du kan beställa max 3 prover av samma vara. Om du beställer fler får du (och betalar för) endast 3 prover. |
| DB siffra | 2266373 |
Beskrivning
Med ett Novego Plus golv får du ett snyggt och praktiskt golv med en slitstark vinylyta, som tillsammans med golvets korklager säkerställer dig goda ljuddämpande egenskaper samt en utmärkt gångkomfort.
Denna vackra variant med namnet Birmingham har ett snyggt och mycket naturtroget träutseende, som förstärks av golvets särskilda 3D-ystrukturn, som gör att golvet också känns som trä.
Golvet är producerat med omtanke för ditt inomhusklimat och är exempelvis 100% ftalatfritt.
Novego Plus golvet kräver minimal underhåll.
Montering med värmefördelningsplattor

