Varen kan ses i butiken i: |
Ikast |
| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Planum Classic 55 - Traditional Oak |
| Yta: | Vinyl |
| Tjocklek: | 2,5 mm |
| Bredd: | 95 mm |
| Längd: | 380 mm |
| Slitage klass: | 33/42 |
| Slitage garanti: | 25 år |
| Fas: | Ja |
| Klicksystem: | Nej - Golvet ska fullimmas till undergolvet |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 2,59 m2 |
| Andet: | Inomhusluftskomfort Gold certifierad |
| Varunummer: | 25 9725552030 (582) |
| Viktigt | Om du beställer ett prov måste du vara medveten om att du bara får ett litet prov på golvet, vilket gör att du kan se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du får inte en hel golvbräda. Du kan beställa max 3 prover av samma vara. Om du beställer fler får du (och betalar för) endast 3 prover. |
Beskrivning
Denna vackra LVT vinyl har ett vackert och ytterst verklighetstroget trädlook, som är inspirerat av den klassiska träsorten ek. Golvet är i stavformat och kan läggas i det fina fiskbensmönstret.
Trots att golvet endast har en tjocklek på 2,5 mm är golvet oerhört slitstarkt och kan därför användas i både den privata bostaden och för en lång rad olika affärsändamål.
Eftersom detta golv ska fullklistras till undergolvet har det ett mycket lågt trumljud. Samtidigt har golvet en ljuddämpning för steg på 4 DB.
Golvet Planum Classic 55 Traditional Ek är Indoor Air Comfort Gold-certifierat.

