| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Ek altholz |
| Yta: | Laminat |
| Tjocklek: | 8 mm |
| Bredd: | 193 mm |
| Längd: | 1.282 mm |
| Slitage klass: | 32 |
| Slitage garanti: | 25 år |
| Fas: | 4 sidor |
| Klicksystem: | Ja |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 1,98 m2 |
| Andet: | Laminatgolv av Tysk kvalitet |
| Varunummer: | 05 526678 (49) |
| Viktigt | Beställer du ett varuprov ska du vara medveten om att du endast får ett litet utsnitt av golvet, som ger dig möjlighet att se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du får inte en hel golvbräda. Du kan max beställa 3 prover av samma vara. Beställer du fler kommer du endast att få skickat (och betala för) 3 prover. |
| DB siffra | 1546245 |
Beskrivning
Detta HARO-golv tillför värme färgnyanser till ditt rum, och ekens karaktäristiska avtryck fulländar känslan av ett trägolv.
Det finns fas (skråkant) på alla 4 sidor av plankorna, vilket förstärker plankeffekten.
Golvet Ek Altholz är lämpligt för vattenburen golvvärme, och har ett starkt klicksystem som gör golvet lätt att montera.
Till detta laminatgolv passar:
För rengöring rekommenderar FlotteGulve.dk
För regelbunden rengöring: Clean & Green Active
För uppfräschning av golvet: Clean & Green Aqua Shield

