| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Ek Portland Puro |
| Yta: | Laminat |
| Tjocklek: | 8 mm |
| Bredd: | 193 mm |
| Längd: | 1.282 mm |
| Slitage klass: | 32 |
| Slitage garanti: | 25 år |
| Fas: | 4 sidor |
| Klicksystem: | Top Connect |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 1,98 m2 |
| Andet: | Laminatgolv av Tysk kvalitet |
| Varunummer: | 05 533122 (359) |
| Viktigt | Beställer du ett varuprov ska du vara medveten om att du endast får ett litet utsnitt av golvet, som ger dig möjlighet att se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du får inte ett helt golvbräda. Du kan max beställa 3 prover av samma vara. Beställer du fler kommer du endast att få skickat (och betala för) 3 prover. |
| DB siffra | 1763835 |
Beskrivning
Ek Portland Puro heter detta fina laminatgolv, som också har den rena och naturliga ekfärgen.
HARO-golvet har en strukturerad yta som riktig trä och fas på alla 4 sidor, vilket gör att golvet liknar ett äkta plankgolv otroligt mycket.
Enkelt är kodordet för detta laminatgolv. Golvet är nämligen utrustat med ett klicksystem, som säkerställer enkel läggning.
Golvet är dessutom mycket lätt att underhålla, då det endast kräver helt vanlig rengöring.
Till detta laminatgolv passar:
För rengöring rekommenderar FlotteGulve.dk
För regelbunden rengöring: Clean & Green Active
För att fräscha upp golvet: Clean & Green Aqua Shield

