| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Ek Portland Natur |
| Yta: | Laminat |
| Tjocklek: | 8 mm |
| Bredd: | 193 mm |
| Längd: | 1.282 mm |
| Slitage klass: | 32 |
| Slitage garanti: | 25 år |
| Fas: | 4 sidor |
| Klicksystem: | Ja |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 1,98 m2 |
| Andet: | Laminatgolv av Tysk kvalitet |
| Varunummer: | 05 533123 (353) |
| Viktigt | Beställer du ett varuprov ska du vara medveten om att du endast får ett litet utsnitt av golvet, som ger dig möjlighet att se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du får inte en hel golvbräda. Du kan max beställa 3 prover av samma vara. Beställer du fler kommer du endast att få skickat (och betala för) 3 prover. |
| DB siffra | 1808724 |
Beskrivning
Laminatgolvet Ek Portland Natur har ekträdets naturliga och levande spel. Golvet har en varm glöd, och de tydliga kvistar/åror bidrar till ett mycket autentiskt utseende.
HARO laminatgolvet kräver ingen underhåll och ett starkt klicksystem gör det enkelt att lägga.
Golvet har fas på alla fyra sidor, och är lämpligt för golvvärme.
Du får ett mycket naturtroget laminat plankgolv med 25 års slitagegaranti.
Till detta laminatgolv passar:
Fotlist laminat - Ek Portland Natur
För rengöring rekommenderar FlotteGulve.dk
För regelbunden rengöring: Clean & Green Active
För uppfriskning av golvet: Clean & Green Aqua Shield

