| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Ek Veneto |
| Yta: | Laminat |
| Tjocklek: | 8 mm |
| Bredd: | 193 mm |
| Längd: | 1.282 mm |
| Slitage klass: | 32 |
| Slitage garanti: | 25 år i privatbostad, 5 år i näringsliv |
| Fas: | 4 sidor |
| Klicksystem: | TopConnect |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 1,98 m2 |
| Andet: | Laminatgolv av Tysk kvalitet |
| Varunummer: | 05 535261 (171) |
| Viktigt | Beställer du ett varuprov ska du vara medveten om att du endast får ett litet utsnitt av golvet, som ger dig möjlighet att se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du får inte ett helt golvbräda. Du kan max beställa 3 prover av samma vara. Beställer du fler kommer du endast att få skickat (och betala för) 3 prover. |
| DB siffra | 1882629 |
Beskrivning
Med en svagt gråaktig ton skiller detta fina golv sig ut bland mängden av laminatgolv i ekutseende.
HARO laminatgolvet Ek Veneto Crema är mycket naturtroget och är i ett vackert plankformat, som ytterligare framhävs av att golvet har fas på alla 4 sidor.
Dessutom har golvet en mycket autentisk yta som praktiskt taget inte skiljer sig från trä i struktur och utseende. Golvets yta liknar således till förväxling trä som är ytbehandlat med naturolja.
Till detta laminatgolv passar:
För rengöring rekommenderar FlotteGulve.dk
För regelbunden rengöring: Clean & Green Active
För uppfräschning av golvet: Clean & Green Aqua Shield

