| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Ek Italica natur |
| Yta: | Laminat |
| Tjocklek: | 8 mm |
| Bredd: | 193 mm |
| Längd: | 1.282 mm |
| Slitage klass: | 32 |
| Slitage garanti: | 25 år i privatbostad, 5 år i näringsliv |
| Fas: | Ja, 4 sidor |
| Klicksystem: | Ja |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 1,98 m2 |
| Andet: | Laminatgolv från en av världens ledande leverantörer |
| Varunummer: | 05 530335 (243) |
| Viktigt | Beställer du ett varuprov ska du vara medveten om att du endast får ett litet utsnitt av golvet, som ger dig möjlighet att se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du får inte ett helt golvbräda. Du kan max beställa 3 prover av samma vara. Beställer du fler kommer du endast att få skickat (och betala för) 3 prover. |
| DB siffra | 1621231 |
Beskrivning
Laminatgolv av hög kvalitet är idag kända för sitt naturtrogna utseende och ytor samt sin goda slitstyrka, något detta golv verkligen lever upp till.
Ett laminatgolv kräver i stort sett ingen underhåll och är perfekt för både bostad och företag.
Med ett laminatgolv som Ek Italica natur får du därför ett vackert golv som håller i många år.
HARO-golvet har ett rustikt ekutseende, där tydliga kvistar återges mycket naturtroget. Fasen på alla 4 sidor ger ett vackert utseende som förväxlas med ett äkta plankgolv.
Till detta laminatgolv passar:
Fotlist laminat - Ek Italica Natur
För rengöring rekommenderar FlotteGulve.dk
För regelbunden rengöring: Clean & Green Active
För att fräscha upp golvet: Clean & Green Aqua Shield

