| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Tritty 100 Plankgolv 4V - Ek Emilia Vit |
| Yta: | Laminat |
| Tjocklek: | 8 mm |
| Bredd: | 193 mm |
| Längd: | 1.282 mm |
| Slitage klass: | 32 |
| Slitage garanti: | 25 år i privatbostad, 5 år i näringslivet |
| Fas: | Ja, 4 sidor |
| Klicksystem: | Ja |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 1,98 m2 |
| Andet: | Laminatgolv av Tysk kvalitet |
| Varunummer: | 05 538689 (37) |
| Viktigt | Beställer du ett varuprov ska du vara medveten om att du endast får ett litet utsnitt av golvet, som ger dig möjlighet att se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du får inte en hel golvbräda. Du kan max beställa 3 prover av samma vara. |
| DB siffra | 2043372 |
Beskrivning
Vackert vitt laminatgolv som känns mjukt vid beröring. Golvet Ek Emilia Vit har en yta som påminner om äkta ek.
Golvet Ek Emilia Vit är underhållsfritt och har 25 års garanti i privat bostad samt 5 år för kommersiella ändamål.
Klicksystemet TopConnect gör det enkelt att lägga HARO-golvet själv även om du inte har erfarenhet av golvläggning.
Till detta laminatgolv passar:
För rengöring rekommenderar FlotteGulve.dk
För regelbunden rengöring: Clean & Green Active
För uppfräschning av golvet: Clean & Green Aqua Shield

