| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Ek Contura Stengrå |
| Yta: | Laminat |
| Tjocklek: | 8 mm |
| Bredd: | 193 mm |
| Längd: | 1.282 mm |
| Slitage klass: | 32 |
| Slitage garanti: | 25 år i privatbostad, 5 år i näringsliv |
| Fas: | 4 sidor |
| Klicksystem: | Ja |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 1,98 m2 |
| Andet: | Laminatgolv av Tysk kvalitet |
| Varunummer: | 05 538696 (60) |
| Viktigt | Beställer du ett varuprov ska du vara medveten om att du endast får ett litet utsnitt av golvet, som ger dig möjlighet att se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du får inte ett helt golvbräda. Du kan max beställa 3 prover av samma vara. Beställer du fler kommer du endast att få skickat (och betala för) 3 prover. |
| DB siffra | 2043375 |
Beskrivning
Med sin mycket verklighetstrogna återgivning av ekens vackra ådringar, samt en yta där det praktiskt taget inte finns någon skillnad i förhållande till äkta trä, är detta gråtonade laminatgolv ett vackert och slitstarkt alternativ till ett plankgolv i ek.
Laminatgolvet Ek Contura Stengrå kräver ingen underhåll utöver den vanliga rengöringen och blir inte blekt av solen.
HARO-golvet är lämpligt för vattenburen golvvärme.
Till detta laminatgolv passar:
För rengöring rekommenderar FlotteGulve.dk
För regelbunden rengöring: Clean & Green Active
För uppfräschning av golvet: Clean & Green Aqua Shield

